Nowofundland pierwszy raz w życiu widzi śnieg. Nagrano bezbłędną reakcję olbrzyma

Ogromny nowofundland został porzucony na ulicy. Osoba, która poinformowała ratowników o zwierzęciu, opisała go jako "łagodnego olbrzyma". Rzeczywiście, psiak był bardzo łagodny. Jego historia jest niesamowita i została w całości uwieczniona - od akcji ratunkowej, aż do momentu, gdy po raz pierwszy zobaczył śnieg w nowym domu!

Nowofundlanda nie dało się nie zauważyć na ulicy - te gigantyczne psy są nie do podrobienia. Kiedy ratownicy podeszli bliżej olbrzyma, błąkającego się po ulicach Los Angeles, wiedzieli, że pies nic im nie zrobi. Rzeczywiście okazał się bardzo łagodny.

Nowofundland uratowany z ulicy

Psa udało się przekupić jedzeniem, by podszedł bliżej. Bez problemu dał się pogłaskać, a po dłuższej chwili nawet wziąć na smycz!

Jedzenie zdziałało cuda i po chwili jedna z ratowniczek była już w stanie zaprowadzić grzecznego olbrzyma do samochodu. Jednak mieszkańcy, którzy kojarzyli psa, powiedzieli wolontariuszom, że psiak ma towarzysza, który zazwyczaj nie opuszcza go o krok.

Naturalnie zaczęły się więc poszukiwania. Jednak ratownicy nie byli w stanie namierzyć nigdzie drugiego psiaka.

Z bólem serca postanowili się więc poddać i zabrać ufnego psiaka do schroniska. Ze względu na ogromne rozmiary, otrzymał imię Everest.

Ogromny nowofundland został przebadany przez weterynarza. Poza faktem, że był przemęczony i głodny, nic mu nie dolegało. Pozostało tylko znaleźć mu odpowiedni dom!

Pies pierwszy raz zobaczył śnieg

Kiedy pewnego dnia wolontariusze zobaczyli podanie o adopcję od rodziny z Oregonu, wiedzieli, że to idealne dopasowanie! Natychmiast pospieszyli z planowaniem, jak przetransportować olbrzyma o prawie 1300 km od Los Angeles.

Załoga, która uratowała psiaka załatwiła mu samolot do nowego domu. Oczywiście nie poleciał sam, a w ich troskliwym towarzystwie.

Słoneczne Los Angeles znacznie różniło się od zaśnieżonego Oregonu. Gdy tylko nowofundland znalazł się w nowym domu, poczuł się jak u siebie.

Nowa rodzina i jego przybrane rodzeństwo, Bonnie i Clyde okazali się kompanami idealnymi. Nagrano ich spotkanie, a także pierwszą reakcję Everesta na śnieg! Trudno nie uśmiechnąć się, patrząc na wielką radość psa.

Zobacz wideo: