2-letnia dziewczynka chciała zbadać bulteriera. Reakcja psa na widok strzykawki wprawia w osłupienie

Bulterier wyglądał, jakby coś mu dolegało, dlatego 2-letnia dziewczynka postanowiła go przebadać. Dziecko wyciągnęło cały zestaw małego doktora i zbliżyło się w stronę wycofanego czworonoga. Rodzice oniemiali, widząc, co robi ich podopieczny. Reakcja psa stała się hitem w sieci.

Bulterier, znany też jako terrier typu bull to rozpoznawalna rasa psów, która wyróżnia się na tle innych czworonogów unikalnym kształtem głowy. Choć psiaki należące do tej odmiany zdobyły dużą popularność na całym świecie, niestety rasa ta cały czas wzbudza skrajne opinie. Niektórzy uważają ją za szczególnie niebezpieczną, dlatego w obecność bulteriera wolą dmuchać na zimne i nawet nie zbliżać się w jego kierunku. Czy to jednak prawda, że stanowią one zagrożenie dla otoczenia?

Bulterier przeszedł badanie lekarskie

Bulteriery nie cieszą się dobrą sławą wśród większości miłośników czworonogów. Chociaż behawioryści zwierząt nieustannie apelują o większą dozę zrozumienia wobec psów postrzeganych jako agresywne, ludzie mają tendencję do kierowania się stereotypami. Należy pamiętać, że zachowanie zwierząt jest w dużej mierze uzależnione od ich wychowania. W obowiązkach właściciela czworonoga leży wytresowanie pupila oraz karcenie go za wszelkie nieuzasadnione przejawy agresji.

Ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z tymi psami, mogą widzieć w nich jedynie krwiożercze bestie gotowe zaatakować w każdej chwili. Zupełnie inaczej przedstawia się perspektywa opiekunów bulterierów, którzy doskonale znają swoich podopiecznych i wiedzą, na jak wiele mogą sobie pozwolić podczas wspólnych zabaw.

2-letnia dziewczynka dostała w prezencie zestaw małego doktora. Chcąc sprawdzić, czy wszystkie narzędzia potrzebne do zbadania pacjenta działają bez zarzutu, postanowiła wypróbować je na swoich piesku rasy bulterier.

Rodzice bardzo chcieli uchwycić tę rozbrajającą chwilę na kamerze, dlatego stanęli nad dziewczynką oraz jej psem i nacisnęli przycisk nagrywania. Na opublikowanym wideo widzimy, że dziecko siedzi na podłodze tuż obok biało-czarnego zwierzaka i po kolei wyciąga każde z narzędzi chirurgicznych.

Pacjent na medal

Opiekunowie patrzyli, jak ich słodka córeczka udaje, że robi pupilowi zastrzyki, zagląda do wnętrza uszu, a także sprawdza bicie jego serca. Podczas badania cierpliwy psiak nawet nie drgnął! Nie protestuje i pozwala na to, żeby 2-latka wciągnęła go w niewinną zabawę.

Widząc jego zaskakującą reakcję, aż trudno opanować zdziwienie. Rzadko który pies ma w sobie tak duże pokłady cierpliwości. Chociaż niektórzy widzowie spodziewali się, że pies może zareagować agresywnie w stosunku do dziecka, łagodnemu pupilowi nawet nie przeszło to przez myśl.

Nie zapominajmy, że agresja u zwierząt ma swoje źródło w strachu. Psy przeważnie atakują wtedy, gdy czują, że grozi im niebezpieczeństwo, dlatego to ludzie powinni bardziej zdawać sobie sprawę z własnego zachowania.

ZOBACZ WIDEO: